Aktualności

+35

• autor: mcarci, 2017-06-20 21:46

Tylko zwycięstwo

Takiego meczu jak w poniedziałek na muchoborskim boisku przy ul. Trawowej dawno nie oglądano. "Kto przegrany, nie liczy się, odpada z gry"; te słowa znanego przeboju idealnie pasują do atmosfery panującej przed meczem, który miał decydować o tym kto spada z ligi, a kto ma cieszyć się z jej mistrzostwa.

Włókniarz Wrocław na ostatnią kolejkę w 1 lidze oldboy+35 przyjeżdża do nas jako lider i zdecydowany faworyt tego spotkania, gdyż tylko wygrana gwarantuje im mistrzostwo ligi. Muchoborscy oldboje, aby realnie myśleć by nie spaść do II-giej ligi, ten mecz również muszą wygrać. Mamy upalny dzień+23'c , i brak wolnych miejsc na ławkach wokół boiska.

Mecz z miejsca nabiera dużego tempa. Goście jak na faworyta przystało, zaczynają swoją nawałnicę lecz tego dnia dobrze poukładane nasze szyki obronne, na wiele nie pozwalają. Po około pierwszych pięciu minutach nasza gra nabiera rumieńców, i goście tak ochoczo już nie kwapią się do jej prowadzenia. Gra się wyrównuje ale tempo gry nie maleje już do samego końca pierwszej połowy. Walka i wzajemne akcje tylko rozgrzewają licznie zgromadzonych kibiców. W tym okresie mamy wszystko co najwspanialsze w futbolu prócz bramek, choć te mogły paść po obu stronach boiska. Druga połowa znów zaczyna się od mocnego uderzenia gości, ale już trwała zdecydowanie krócej niż w pierwszej połowie. Znów kibice mogli oglądać bardzo wyrównane spotkanie i aż dziw brał że tempo narzucone w pierwszej połowie w ogóle nie zwalniało. W tym okresie obie drużynyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale uważam, że największą szansę niestety zmarnowaliśmy my po pechowym uderzeniu praktycznie z linii  bramkowej. Ostatnie 5min. spotkania to już istny horror na boisku. Nasi przeciwnicy chyba dostali wiadomość z innego spotkania, że dotychczasowy vice lider swoje spotkanie zdecydowanie wygrywa, tym samym pozbawia naszych rywali tytułu mistrzowskiego, więc goście podkręcili jak na odbojowskie warunki i tak wysokie tempo. Mamy 1min. do zakończenia meczowego czasu i rzut wolny dla przeciwnika z bardzo dogodnej dla niego pozycji. Piłka obija poprzeczkę, a sędzia dolicza dwie min. do regulaminowego czasu. Na ostatnie sekundy meczu przejmujemy piłkę w środku boiska i wyprowadzamy kontrę, jak się później okazało była to zabójcza kontra dla naszych gości. Sytuację sam na sam wykorzystuje Dominik, sędzia gwiżdże koniec meczu, a wszyscy wokół wpadają w niesamowitą euforię. Muchobór broni się przed spadkiem, a Włókniarz traci mistrzostwo na rzecz klubu z podwrocławskich Łan.

​            WKS Muchobór Wlk. - KS Włókniarz Wrocław 1:0 (0:0)

Kilka wpisów ze strony głównej klubu.

rokshill "Juniorzy" młodsi wygrali dzisiejsze starcie, strzelili bramkę (Domin) w 92 minucie na 1-0, pobili lidera, który stracił pozycję i tym samym mistrzostwo ligi. A nasi tą bramką załatwili sobie utrzymanie. Brawo chłopaki !

KING_CROW Rozładował mi się tel. i w pracy na drugiej zmianie siedziałem jak na szpilkach.Wracam do domu,odpalam kompa i....COŚ FANTASTYCZNIE NIESAMOWITEGO !!!Wydawało się,że są marne szanse juniorów młodszych na utrzymanie a tu taka BOMBA !!!Wielkie gratulacje !!!"klepnąć" lidera to jest dopiero wyczyn.A przypominam,że na wyjeżdzie nasi juniorzy młodsi zremisowali 1-1.Zdobyć w sumie 4 pkt na liderze super wyczyn!!!No i pewnie dramaturgia meczu była spora.Jeszcze bramka w doliczonym czasie.To jak winda z turbosprężarką z piekła do nieba.Niestety,goście musieli odbyć drogę w drugą stronę....BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO !!!