I od nowa

W miniony czwartek ruszyła runda rewanżowa w lidze oldboy +45

Zaczynamy z wysokiego C

Za relację dziękuję Januszowi, który oficjalnie zadebiutował w rozgrywkach naszej ligi; Dzięki Janusz.

We czwartek 20.04 muchoborscy oldboye 45+ rozegrali swój ligowy pojedynek z drużyną Kantor Tukan Wrocław Kamień.Jesienią na boisku rywali padł remis 0-0.W rewanżu okazaliśmy się lepsi,wygrywając 4-0.Wynik został ustalony do przerwy.Pierwsze minuty były wyrównane,aczkolwiek za sprawą Krzyśka mogliśmy objąć prowadzenie na co jeszcze tym razem nie pozwolili obrońcy Kantoru oraz ich bramkarz.Jednakże nasza przewaga zaczęła się już uwidaczniać.Wreszcie w 10 min. Krzysiek wypuszczony w uliczkę nie zmarnował sytuacji sam na sam,zdobywając prowadzenie dla nas.Goście protestowali,twierdząc,że był spalony.Z mojego miejsca obserwacji wyglądało to tak,ze Krzysiek wyszedł do piłki sprzed obrońców.Sędzia uznał bramkę,zatwierdzając tym samym nasze prowadzenie.W 13 min. było już 2-0 dla nas.W polu karnym rywali sporo się działo,oddaliśmy kilka strzałów na bramkę,które grzęzły w gąszczu nóg obrońców a gdy w tym zamieszaniu na bramkę próbował strzelać Krzysiek,został podręcznikowo "ścięty" od tyłu i arbiter zarządził rzut karny,którego wykonawcą był sam poszkodowany,pewnie wykorzystując jedenastkę.Nasza przewaga znalazła potwierdzenie w kolejnej bramce,której zdobywcą w 17 min. był Jurek.Była to najładniejsza bramka spotkania.Goście wybili piłkę spod własnej bramki poza pole karne,gdzie blisko narożnika "szesnastki" trafiła ona pod nogi Jurka,który ładnie się złożył do strzału i po przekątnej umieścił piłkę w siatce strzelając na "długi słupek". Goście próbowali atakować przeważnie swoją prawą stroną i środkiem boiska,ale zagrozić poważnie naszej bramce nie zdołali.W pierwszej połowie tylko dwukrotnie doszło do grożniejszych spięć pod naszą bramką a i te zostały szybko wyjaśnione na naszą korzyść.Blok obronny naszej ekipy grający w wymiennym składzie  Adam,Hubert,Rysiek,Artur,Jurek kasował skutecznie ofensywne zapędy rywali.Tytułem wyjaśnienia dla niezorientowanych:obrona grająca w wymiennym składzie w tym sensie,że w lidze oldboyów zmiany są "lotne" i zawodnicy grają często w trakcie meczu na kilku pozycjach,w zależności od ilości zmian i od tego,na jakich pozycjach te zmiany zostają przeprowadzone.To tyle wyjaśnień.
Wracając do meczu,to nasza dominacja przypieczętowana została czwartą bramką a jej autorem był Hubert w 22 min.Jak ona padła,tego nie opiszę,albowiem jej nie widziałem,gdyż niespodziewanie Adam zarządził,abym wszedł na boisko,co mnie z lekka zaskoczyło.W ten sposób zaliczyłem debiut i do końca pierwszej połowy przebywałem na boisku.Mieliśmy jeszcze co najmniej trzy okazje bramkowe,ale obrona gości razem z bramkarzem nie dali się zaskoczyć.Po jednej z tych okazji bramkarz gości upadł po swej interwencji i przez dłuższy czas się nie podnosił.Na szczęście nic mu poważnego się nie stało,doszedł do siebie i kontynuował grę.Rywalizacja rywalizacją a zdrowie i tak jest najważniejsze a takie bolesne urazy mogą się zdarzyć każdemu na boisku,czasem zupełnie przypadkowo.Oczywiście pomijam celowe,brutalne faule,bo to nie mieści się w żadnych kategoriach.
O drugiej połowie niewiele mogę napisać,bowiem z powodu udania się do pracy w całości jej nie oglądałem.W 42 min. (oldboje 45+ grają 2x35 min) co prawda Krzysiek umieścił piłkę w siatce po sporym zamieszaniu pod bramka Kantoru,lecz arbiter słusznie jej nie uznał,bowiem nasz napastnik był na ewidentnym spalonym.
Jak się okazało,wynik nie uległ już zmianie.